Dyskusyjny Klub Książki


  Dydsksyjny klub książki

DYSKUSYJNY  KLUB  KSIĄŻKI

 

Przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzałkowie działa Dyskusyjny Klub Książki - projekt realizowany we współpracy z Instytutem Książki i Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Łodzi. Adresowany jest do pełnoletnich czytelników bibliotek publicznych. Celem działalności klubów jest aktywizacja czytelników polegająca na czytaniu, wspólnej dyskusji    na temat wybranych książek oraz udziału w spotkaniach autorskich. Nie sposób nie zgodzić się z inicjatorami idei tych klubów, iż "potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać                   o czytanych książkach, oraz że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność                             z dyskutowania o literaturze".

Projekt polega na tym, iż każdy uczestnik DKK otrzymuje egzemplarz książki, na temat której dyskutujemy i rozmawiamy podczas odbywających się raz w miesiącu, w miłej atmosferze (przy kawie, herbacie i czymś słodkim), spotkaniach.

Każdy z czytelników i mieszkańców Gminy Radomsko (i nie tylko) może przystąpić   do Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy GBP w Strzałkowie. Należy wcześniej zgłosić się osobiście, telefonicznie lub e-mailowo.

Kontakt:

Gminna Biblioteka Publiczna w Strzałkowie

ul. Kopernika 2a

97-500 Radomsko

tel. 44 685 38 00

e-mail: biblioteka@gmina-radomsko.pl

W ramach projektu w GBP w Strzałkowie odbędzie się spotkanie autorskie z pisarką Agnieszką Lingas – Łoniewską 21.06.2017 r. o godz. 16.30. (plakat w zakładce „Aktualności”)

 

Spotkanie z Agnieszką Lingas – Łoniewską

30‑08‑2017 11:52:22

21 czerwca 2017 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzałkowie, w ramach projektu „Dyskusyjne Kluby Książki, realizowanego we współpracy z Instytutem Książki i Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Łodzi, odbyło się spotkanie z wrocławską pisarką Agnieszką Lingas – Łoniewską. Autorka ponad dwudziestu bestsellerowych powieści, łączących kryminał i sensację z romansem, takich, jak: „Zakręty losu”, „Bez przebaczenia”, „Szukaj mnie wśród lawendy”, „Piętno Midasa”, opowiedziała                       o początkach swojej pisarskiej twórczości, o książkach, o tym jak je tworzy, jak rodzą się pomysły na kolejne opowieści.

Na zakończenie Pani Agnieszka przeczytała fragment swej nowej powieści „Wszystko wina kota” oraz udzieliła wyczerpujących odpowiedzi na liczne, nurtujące pytania czytelniczek. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia wpisywała dedykacje do zakupionych przez uczestników spotkania książek.

Dziękujemy Pani Agnieszce Lingas – Łoniewskiej za przemiłą atmosferę spotkania i mile spędzony czas oraz wszystkim uczestnikom za przybycie do biblioteki w to czerwcowe popołudnie.

Zapraszamy do lektury książek autorki, które można wypożyczyć w naszej bibliotece.

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Zdjęcie 3

Zdjęcie 4

Zdjęcie 5

Zdjęcie 6

Liczba pobrań
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Informacja wytworzona przez:
Arkadiusz Śmigielski
email: asmigielski@gmina-radomsko.pl
, w dniu:  19‑06‑2017 07:55:57
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Arkadiusz Śmigielski
email: asmigielski@gmina-radomsko.pl
, w dniu:  19‑06‑2017 07:55:57
Data ostatniej aktualizacji:
24‑10‑2017 08:14:51
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany article-history-date-create Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
article-history-load-more
article-show-archive