Aktualności


Elżbieta Stępień i Michał Makowski w bibliotece w Strzałkowie

24‑04‑2018 14:33:08

            W środę 11 kwietnia 2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzałkowie odbyło się spotkanie z Elżbietą Stępień, autorką kilku tomików wierszy i powieści „Ta kobieta” , która ukazała się niedawno.

            Pisarka, pochodząca ze Strzałkowa i znana tutejszej społeczności także z tego, iż dwukrotnie prowadziła w bibliotece wakacyjne warsztaty literackie dla dzieci , zaprezentowała swoją książkę i opowiedziała historię jej powstania. Sympatycy biblioteki przeczytali znaczące fragmenty powieści, dotyczącej m.in. przemocy w rodzinie, a do jej poznania w całości zachęciły przybyłych gości czytelniczki z działającego w GBP                 w Strzałkowie Dyskusyjnego Klubu Książki, którego ostatnie spotkanie poświęcone było właśnie „Tej kobiecie”.

            Podczas środowej uroczystości wystąpił również z kilkoma piosenkami Michał Makowski z Dziepółci, który osiągnął sukces jako uczestnik programu „The voice kids”.

            Nie zabrakło podziękowań, pamiątkowych zdjęć, słodkiego poczęstunku i oczywiście dedykacji wpisywanych przez Panią Elę do zakupionych podczas spotkania egzemplarzy  „Tej kobiety”.

Zapraszamy do lektury książki, którą wypożyczyć można w naszej bibliotece.

1

2

3

4

5

6

Liczba pobrań
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.

WIELKANOCNE WARSZTATY

24‑04‑2018 14:29:45

Podczas plastycznych warsztatów wielkanocnych, które odbyły się w GBP w Strzałkowie w dniu 27.03.2018 r., dzieci i dorośli pod okiem Pani Moniki Rudek, wytrwale pracowali nad wykonaniem baranków ze styropianu i patyczków do uszu oraz zajączków ze słomy.

1

2

Liczba pobrań
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.

KONCERT KOLĘD W BIBLIOTECE

24‑04‑2018 14:26:19

W dniu 26 stycznia 2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzałkowie odbył się koncert kolęd, kiedy to z repertuarem wokalnym i instrumentalnym wystąpiły dzieci i młodzież – Marta Bareła, Matylda i Marcelina Purgał, Miłosz Sobociński i Wiktor Wiche. Młodym artystom  w śpiewaniu kolęd towarzyszyła licznie zgromadzona publiczność.

1

2

Liczba pobrań
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.

PROMOCJA POWIATOWEGO ALBUMU

24‑04‑2018 14:21:57

W dniu 8 grudnia 2017 roku w GBP w Strzałkowie odbyła się promocja albumu pt. „Radomszczańskie perły powiatu–szlakiem naszych przodków” wydanego przez Fundację Aktywne Centrum Edukacji Uniwersytet Otwarty dla Każdego z Radomska. W publikacji znalazły się wiersze, opisy i zdjęcia zabytków architektonicznych i ciekawych zakątków przyrodniczych z terenu naszego powiatu. Uroczystość odbyła się w naszej bibliotece m.in.   ze względu na to, iż w książce opublikowane zostały również wiersze o zabytkach Strzałkowa autorstwa dwóch dziewczynek – młodych mieszkanek Strzałkowa i czytelniczek biblioteki – Weroniki Borek i Alicji Kapuścińskiej.

Promocję albumu uświetniły występy muzyczne: trzech dziewczynek – Matyldy Purgał,  Marceliny Purgał i Marty Bareły oraz zespołu wokalnego „Kalina” działającego    przy Kole Gospodyń Wiejskich w Strzałkowie, a na przybyłych licznie gości czekał słodki poczęstunek.

1

2

3

4

5

6

7

Liczba pobrań
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.

„NIE DO WIARY, W BIBLIOTECE KRYJĄ SIĘ CZARY” i „NA TROPACH AFERY – GDZIE PODZIAŁY SIĘ LITERY?”

24‑04‑2018 14:17:36

TO tytuły spektakli edukacyjno – profilaktycznych o tematyce czytelniczej, które Gminna Biblioteka Publiczna w Strzałkowie zorganizowała dla uczniów klas 0 – V w czterech szkołach na terenie Gminy Radomsko – PSP w Szczepocicach, PSP w Płoszowie, PSP           w Dziepółci, PSP w Kietlinie - w dniach 27.10. – 13.11.2017 r. Baśniowy i fascynujący świat książek, bajek, opowieści i bibliotek zaprezentowali dzieciom w interesujący i dowcipny sposób aktorzy Teatru „Maska” z Krakowa.

1

2

 

3

4

Liczba pobrań
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.

Wystawa i konkurs o Henryku Siemiradzkim

24‑10‑2017 08:16:00

Gminna Biblioteka Publiczna w Strzałkowie, wraz z czytelnikami, przygotowała wystawę ph. „Henryk Siemiradzki – częścią historii Strzałkowa”, wpisującą się                w obchody 115. rocznicy śmierci słynnego malarza i realizację przez Koło Gospodyń Wiejskich  w Strzałkowie projektu pod tym samym tytułem. Wernisaż wystawy miał miejsce 24 września 2017 r.

Na wystawie można obejrzeć wiele ciekawych materiałów dotyczących życia i twórczości słynnego malarza – Henryka Siemiradzkiego, który w 1884 roku nabył dworek     w Strzałkowie, gdzie spędzał niemal wszystkie wakacje (na stałe mieszkał w Rzymie), spędził tu ostatnie miesiące życia i tutaj też zmarł w roku 1902.Znalazły się tu m.in. fotografie obrazów, szkiców, portretów, rękopisów  listów, zdjęcia rodziny, willi we Włoszech, strzałkowskiego dworku, testament w języku polskim i włoskim, wycinki lub kopie artykułów z różnych gazet i czasopism, nawet tych najstarszych (z 1902 r.), książki o Henryku Siemiradzkim, zdjęcia z pogrzebu, wiele cytatów z różnych biografii malarza, szczególnie tych związanych ze Strzałkowem.

Gminna Biblioteka Publiczna w Strzałkowie zorganizowała i przeprowadziła również dwuetapowy konkurs wiedzy o życiu i twórczości Henryka Siemiradzkiego dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzałkowie. W kategorii klas IV – VI zwyciężył Wiktor Wiche z klasy VI, a klas VII i II – III g – Weronika Borek z klasy VII.

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Zdjęcie 3

Zdjęcie 4

Zdjęcie 5

Zdjęcie 6

Liczba pobrań
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.

„Być jak Reymont, pisać jak Reymont” – warsztaty literackie 2017

20‑09‑2017 13:08:56

Gminna Biblioteka Puliczna w Strzałkowie w pierwszych tygodniach wakacji zorganizowała warsztaty literackie dla dzieci p.h. "Być jak Reymont, pisać jak Reymont", wpisujące się w obchody "Roku Reymontowskiego". Projekt ten został zrealizowany dzięki środkom Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a zajęcia poprowadziła Elżbieta Stępień, poetka pochodząca ze Strzałkowa.

            Dzieci podczas pięciu spotkań brały udział w kreatywnych ćwiczeniach i zabawach językowych, jak również tworzyły wiersze i opowiadania, opisujące piękno swojej małej ojczyzny lub dotyczące zagrożeń we współczesnym świecie. W ramach projektu zorganizowano również wycieczkę do Kobiel Wielkich - miejsca narodzin Władysława Stanisława Reymonta, dzięki czemu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę o wybitnym nobliście o ciekawostki z jego życia.

Zwieńczeniem projektu było zorganizowanie w bibliotece uroczystego spotkania      dla dzieci i ich rodzin w dniu 30 sierpnia. Głównym punktem programu było czytanie performatywne napisanego przez uczestników warsztatów opowiadania o Reymoncie oraz zaprezentowanie innych autorskich utworów literackich.

Na koniec dzieci otrzymały broszurki z wydrukowanymi opowiadaniami i wierszami, przygotowane przez bibliotekę. Podczas słodkiego poczęstunku pełni podziwu dla swych pociech rodzice wyrażali wdzięczność za tak wspaniałą i owocną inicjatywę.

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Zdjęcie 3

Zdjęcie 4

Zdjęcie 5

Zdjęcie 6

Zdjęcie 7

Liczba pobrań
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Zdjęcie plakat_wesele_skan20170829.jpg
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Zdjęcie spotkanie z A Lingas-Łoniewską plakat.jpg
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.

Spotkanie autorskie z Tomaszem Szwedem

17‑05‑2017 14:33:39

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia  Bibliotek Gminna Biblioteka Publiczna w Strzałkowie zorganizowała dla dzieci z klas 0 – II ze szkół podstawowych  w gminie Radomsko spotkanie autorskie z piosenkarzem, kompozytorem i pisarzem książek dla dzieci, Tomaszem Szwedem. Odbyło się ono 11.05.2017 r. w PZSG w Strzałkowie. Spotkanie było niezwykle barwne, gdyż pisarz nie tylko czytał fragmenty swoich książek – m.in. „Kliniki małych zwierząt w Leśnej Górce”, ale również śpiewał piosenki, grał na różnych instrumentach i bawił się z dziećmi w  rozpoznawanie liści czy piór ptaków. Jak sam powiedział, głównym przesłaniem jego książek było pokazanie, iż zwierzęta to też istoty, które mają swoje uczucia i emocje. Po spotkaniu dzieci mogły kupić książki Tomasza Szweda wzbogacone ponadto autografem autora.

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Zdjęcie 3

 

Liczba pobrań
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Liczba komunikatów: 19 Numer strony: 1  2  
Informacja wytworzona przez:
Arkadiusz Śmigielski
email: asmigielski@gmina-radomsko.pl
, w dniu:  11‑12‑2015 09:37:56
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Arkadiusz Śmigielski
email: asmigielski@gmina-radomsko.pl
, w dniu:  11‑12‑2015 09:37:56
Data ostatniej aktualizacji:
24‑04‑2018 14:34:09
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany Data aktualizacji Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
Wczytaj kolejne wersje artykułu
Pokaż archiwalne komunikaty publikowane na tej stronie